نکات کلیدی در طراحی تراکت

نکات کلیدی در طراحی تراکت

نکات کلیدی در طراحی تراکت

چاپ تراکت یک اصل در معرفی سازمان یا نهاد های مختلف به حساب می آید و از قدیم از چاپ تراکت بیشتر برای شناخته شدن و معرفی یک سازمان به آحاد جامعه مورد استفاده قرار میگرفت. در حال حاضر این سیستم تبلیغاتی هم هنوز در بین مردم از محبوبیت بسیار بالایی برخورد دار است و از این شیوه تبلیغاتی برای معرفی سازمان خود بکار میگیرند.

در حال حاضر سیستم های جدید چاپی بهمراه برش های خاص و در نهایت طرح های جذاب و خاص سبب جذابیت هرچه بیشتر تراکت ها شده است.

ما در این مقاله سعی کردیم مهم ترین نکات در طراحی تراکت را با بیان نکات اصلی در طراحی تراکت ، شما را در طراحی تراکت کمک کرده باشیم و بتوانید یک تراکت جذاب و زیبایی را خلق بکنید.

ما نکات کلیدی در طراحی تراکت را برای شما بیان میکنیم

هدف اصلی طرحتون را مشخص بکنید

بیش از هر چیزی که شما بخواهید برنامه نرم افزار خودتان را باز بکنید باید با خودکار برروی کاغذ نکات اصلی و طرحی که قصد پیاده سازی آن را دارید را ترسیم بکنید.

اندازه و شکل تراکت خودتان را مشخص بکنید. سپس داشتن یک هدف استراتژیک به شما کمک می کند که بتوانید سایر محتوا تراکت خودتان را ترسیم بکنید.

رایج ترین اشتباه در طراحی تراکت این است که شما همه نکات و موارد را در هدف گذاری خود لحاظ بکنید همین امر سبب می شود از نکات کلیدی و اصلی طراحی خود غافل بشوید.

در نتیجه برای خودتان یک استراتژیک بچینید

تقویت کنتراست یا وضوح تصویر

انتخاب تصاویر با کنتراست و کیفیت بسیار بالا سبب اثر بخشی در نگاه اول مخاطب به طرح شما می شود. و وجود تصاویری با وضوح بسیار بالا باعث جلب توجه مخاطبین شما به طرح شما می شود.

وقتی شما از کنار یک اثر چاپ تراکت ، چاپ پوستر ، چاپ بروشور در می شوید ناخودآگاه سبب جلب توجه شما به آن تصویر می شود این همین کیفیت و انتخاب یک تصویر زیبا و با کیفیت می باشد.

تمرکز برروی کلید واژه ها

در طراحی تراکت خود سعی بکنید کلید واژه طراحی خودتان را بزرگ و بولد و بسیار خوانا قرار بدهید و سعی کنید این کلید واژه را در محلی قرارش بدهید که نهایت دید را به مخاطب القا بکند. این موارد سبب بهتر دیده شدن مطلب شما در دید مخاطب می کند.

بکار بردن یکسری کلمات کلیدی که سبب جلب توجه هر چه بیشتر تراکت شما می شود شامل:

زمان، تاریخ ، محل و…

جدیـــــد

رایگـــــان

آســــان

منـــــاسب

همیــن حـــالا

ضــمانــت و گـــارانتی

محـــــــدود

بکار بردن از این دست کلمات سبب جلب توجه بیشتر مخاطب به طراحی شما می کند.

توجه به فاصله دید

در موقع طراحی تراکت باید به این نکته توجه بکنید که این طراحی قرار است به چه شیوه ای پخش و در اختیار مخاطب قرار بگیرید؟ آیا قرار است این تراکت ها در اختیار عموم و تحویل شخص بشود یا اینکه قرار است برروی دیوار نصب و یا اینکه قرار است از یک فاصله دورتر این طرح دیده بشود چرا که شناخت این فاصله ای که مخاطب قرار است طراحی شما را ببیند بشدت اهمیت دارد و سبب می شود که شما براساس اون فاصله مکانی طراحی خودتان را استارت بزنید.

شناخت از فاصله دید مخاطب به طراحی شما باید به گونه ای باشد که شما باید تمام نسبت ها را در طراحی خود رعایت بکنید و به گونه ای طراحی بکنید که همه موارد از جمله آدرس و سایر موارد به طور واضح و خوانا دید داشته باشد.

گاهی وقت ها شما باید برای آزمایش میزان نسبت در طرح و تصاویر و فاصله دید لازم باشد یک چاپ تراکت فوری از طرح خودتان داشته باشید که بتوانید نواقص موجود در طرح را به خوبی بشناسید و آن ها را رفع بکنید.

ما سعی کردیم در این بخش به موارد اصلی از نکات کلیدی در طراحی تراکت را برای شما بیان کرده باشیم و امیدوار هستیم در بخش ها و مقالات آینده که توسط گروه هنری چاپ نفیس به تحریر در می آید سایر نکات کلیدی در طراحی تراکت را برای شما بیان بکنیم.

اشتراک گذاری پست